DEĞERLİ KATILIMCIMIZ

Sizleri fuarımızda katılımcı olarak ağırlamaktan, fuar öncesi ve fuarda ihtiyaç duyacağınız her türlü desteği sunmaktan memnuniyet duyarız.

Aşağıda verilen bilgiler ışığında fuara hazırlıklarınızı tamamlayabilirsiniz, ayrıca ihtiyaç duyacağınız her türlü destek ve sorularınız için Tureks Fuarcılık ekibimizle iletişim kurabilirsiniz.

TEL: +90 212 570 63 05

E-MAIL: info@tureksfuar.com.tr

 

GENEL BİLGİLER / SIKÇA SORULAN SORULAR

 

FUAR ALANI: İSTANBUL FUAR MERKEZİ (İFM)
ADRES: Yeşilköy Mah. Atatürk Cad 34149 BAKIRKÖY/ İSTANBUL -TÜRKİYE

K.10.01 KORİDOR VE GEÇİŞLER
Katılımcılar, kurulum sırasında, fuar günleri ve acil durumlarda standı çevreleyen tüm koridorların/geçişlerin engellenmediğinden emin olmalıdır.

Ön pano, tabelalar, ışıklandırma, köşe direkleri, çiçekler veya diğer donanımlar dahil olmak üzere hiçbir parça koridor ve geçişleri, diğer stantların üzerini ve yangın çıkışlarını kapatmamalıdır.

K.10.02 KATILIMCI YAKA KARTLARI
Katılımcı yaka kartları, zorunlu formlar altındaki Katılımcı yaka kartları formu aracılığıyla sipariş edilmelidir. Katılımcı kartlarınızı fuar açılış tarihinden 1 gün önce Tureks Service Center bankosundan alabilirsiniz.
Salonlara giriş yapan katılımcılar, katılımcı yaka kartlarını her zaman yanlarında bulundurmak zorundadır.Son başvuru tarihi fuar başlangıç tarihinden 2 hafta öncesidir.
K.10.03 ZİYARETÇİ YAKA KARTLARI ve VIP ZİYARETÇİ KATILIMI
Online Davetiye Sistemimiz 1 HAZİRAN 2023 tarihinde açılacak,10 OCAK 2024 tarihine kadar aktif olacaktır. Davetiyesi olmayan ziyaretçilerimiz fuar alanı girişinde 100₺ ücret karşılığında giriş yapabilirler.

VIP Ziyaretçi programı hakkında bilgi için lütfen ekibimizle iletişime geçin.

info@tureksfuar.com.tr

K.10.04 STANT FİRAMALARI İÇİN YAKA KARTLARI  ( ARAÇ GİRİŞ KARTI)
Stant kurulumu yapacak olan firma çalışanlarının da yaka kartı takma zorunluluğu bulunmaktadır. Yaka kartı olmayan kişilerin alana girişine izin verilmeyecektir.

Yaka kartları fuar alanında bulunan Tureks Service Center bankosundan alınmaktadır.

Stant Yüklenicileri salonlara hangar girişi adı verilen yükleme alanlarından giriş yaparak malzeme ve ekipmanlarını bu noktadan içeri alabilirler.

Fuarın başladığı andan itibaren hangar kapıları kapalı tutulacaktır ve araç-malzeme girişine izin verilmeyecektir.

K.10.05 KATILIMCILAR İÇİN DAVETİYE ÇALIŞMALARI
Fuar katılımcıları ihtiyaç duydukları davetiye sayısını katılımcı bilgi formunda bildirmelidir. Davetiyeler toplu olarak kargo ile tarafınıza teslim edilecektir.
K.10.06 FORMLAR
Fuar öncesi ve fuar sırasında ihtiyaç duyacağınız her türlü hizmet için info@tureksfuar.com.tr  adresinden Tureks Uluslararası Fuarcılık veya Çözüm Ortaklarına yazılı başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Gereken tüm talepleri Bilgi Formları sayfasından oluşturabilirsiniz.
K.10.07 STAND HİZMETLERİ
Fuarda firmanızın kullanacağı standart ya da özel stant için gerekli olacak tüm destek ve ekstra malzeme kiralama konusunda yapmanız gerekenler stant ve özel stant hizmetleri bölümünde açıklanmıştır.
K.10.08 FUAR KATALOĞU
Fuar Kataloğu, Türkçe ve İngilizce olarak fuar yönetimi tarafından hazırlanmaktadır.

Katılımcılarımız Katalog Bilgi Formu bölümünü doldurarak Fuar Kataloğunda ücretsiz olarak yer alabilmektedir.

İsterseniz Fuar Kataloğuna özel ilan vererek daha çok hedef kitleye ulaşabilirsiniz.

K.10.09 KONAKLAMA
Fuar süresince katılımcılarımızın konaklama ihtiyacı için Sponsor otelimiz Crowne Plaza İstanbul Florya özel fiyatları ile sizlere hizmet vermektedir.  Firmanın detaylı bilgisine Konaklama seçenekleri sayfasından ulaşabilirsiniz.
K.10.10 ULAŞIM
İstanbul Fuar Merkezi birçok ulaşım olanaklarına sahip konumdadır. Otomobil, metro, deniz otobüsü, tren veya uçak ile ulaşım gibi birçok alternatifi değerlendirebilirsiniz. Fuara nasıl ulaşacağınızı fuar alanına ulaşım bölümünden ulaşabilirsiniz.
K.10.11 GÜVENLİK
Fuar alanında 24 saat güvenlik hizmeti sağlanmaktadır. Fuar alanına silahla giriş yapılamayacaktır. Talep halinde ücreti karşılığı stant için güvenlik hizmeti verilebilir. Talepleriniz ile ilgili info@tureksfuar.com.tr adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.
K.10.12 SİGORTA
Fuar alanının genel sigortası organizatör Tureks Uluslararası Fuarcılık A.Ş. tarafından yapılmaktadır. Stantların ve ürünlere ayrıca sigorta yapılması katılımcıların yükümlülüğündedir.
K.10.13 BRANDA- AFİŞ VE BAYRAKLAR
Afişler sadece organizatörlerin onayına tabi olacak şekilde stant üstlerine asılabilir.

Asılı olan afişler yan stantlara taşmayacak şekilde kendi stant alanlarınızın sınırları içinde olmalıdır.

Lütfen salon içerisinde belirtilen kurulum kurallarına uyduğunuzdan emin olun. Aksi halde afişlerin asılmasına izin verilmeyecektir.

Tavandan afiş asmak ücretlidir. Daha fazla bilgi için lütfen info@tureksfuar.com.tr adresinden operasyon ekibiyle iletişime geçin.

 

K.10.14 BROŞÜR/ EL İLANI / EŞANTİYON DAĞITIMI
Eşantiyon dağıtımı ayrı ayrı paketlenmiş halde yapılmalıdır.

Broşürlerin QR kodlar aracılığıyla dijital olarak dağıtılması önerilir. Fiziksel olarak yayın dağıtımı yapılmak istendiğinde yalnızca kendi stantlarınız içinde dağıtım yapabilirsiniz.

Fuar salonları ve koridorlarda hiçbir şekilde dağıtım yapılmasına izin verilemez.

K.10.15 ÖZEL REKLAM HİZMETİ
Katılımcı firmalarımızın fuar alanı çevresinde reklam verme imkanları bulunmaktadır. Detaylı bilgi için Sponsorluk ve Reklam bölümünü inceleyebilir, ekibimizden fiyat talebinde bulunabilirsiniz.
K.10.16 İKRAM HİZMETLERİ
Fuar esnasında katılımcılarımızın yiyecek – içecek ihtiyacını karşılayabileceği restoran ve kafeterya, fuarın fuaye alanında yer almaktadır.

Alternatif olarak:

Catering talepleriniz ve ihtiyaçlarınız ile ilgili info@tureksfuar.com.tr adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

K.10.17 ÇOCUK
Fuar alanında çocuk bakım tesisi bulunmamaktadır. 16 yaşından küçük çocukların sergiye hiçbir koşulda girmesine izin verilmemektedir. Lütfen 16 yaş altı çocuk girişleri için ısrar etmeyiniz.
K.10.18 TEMİZLİK HİZMETLERİ
Stantların her zaman temiz tutulması katılımcının sorumluluğundadır.

Standart stantlar fuarın ilk günü, açılış öncesi temizlenerek katılımcıya teslim edilir. Fuar süresince devam edecek temizlik gereksinimlerinden katılımcılar sorumludur.

Özel stant ile katılımı yapan firmaların temizliğinden ise sadece katılımcı sorumlu olacaktır.

Özel/ilave temizlik hizmetlerine ihtiyaç duyarsanız lütfen taleplerinizi katılımcı bilgi formlarından oluşturun.

K.10.19 STANT İÇİNE MALZEME BIRAKILMASI
Yüklenicilere, stant malzemesini birkaç gün önceden hazırlamaları ve malzemeyi araçlara yüklenmeden önce derinlemesine temizlemeleri/sterilize etmeleri hatırlatılır. Malzemelerin salonların ana girişlerinden teslimine izin verilmeyecek ve sadece yükleme alanlarından yapılacaktır. Fuar başladıktan sonra hiçbir teslimata izin verilmez.
K.10.20 ENGELLİ HİZMETİ
Tüm fuar salonları, toplantı odaları ve ortak alanlar tekerlekli sandalye erişimine uygundur. Otopark yerleri de engelli kişiler (E) için ayrılmıştır. Tüm kapı girişleri ve asansörler standart tekerlekli sandalyelere uygundur ve alçak seviyeli düğmelere sahiptir. Ziyaretçi tekerlekli sandalyeleri müsaitlik durumuna bağlıdır ve uygun bir kimlik ibraz edilerek REVİR (Acil Sağlık Hizmetleri) istasyonundan ödünç alınabilir.
K.10.21 ACİL TIBBİ HİZMETLER (EMS) 
Herhangi bir acil durumda lütfen ana salonun fuayesinde bulunan Tureks Service Center ile iletişime geçin.

Organizasyon boyunca fuar alanında her zaman bir ambulans hazır bulundurulur.

K.10.22 ACİL DURUM PROSEDÜRLERİ VE TAHLİYE PLANI
Fuar Salonları 4 5,6, 7 ve 8 ‘de toplam 20 adet acil çıkış bulunmaktadır.

Binanın boşaltılması gerekli olduğu takdirde, her 15 saniyede bir anons sistemi (İngilizce ve ardından Türkçe ) yayınlanacaktır.

Bu mesajı duyarsanız hemen şunları yapmalısınız:

Standınızdaki elektrikli ekipmanı kapatın ve sakin bir şekilde en yakın mevcut çıkışa doğru ilerleyin.

Kişisel eşyalarınızı almak için durmayın veya geri dönmeye çalışmayın.

Sizi en yakın güvenli yere yönlendirecek olan organizatörlerin talimatlarına uyduğunuzdan emin olun.

Fuar alanı üst yönetiminden onay alınana kadar katılımcıların binaya girmesine izin verilmeyecektir.

Salonun çeşitli yerlerinde onaylı model ve kapasitede yangın söndürücüler bulunabilir. Lütfen tüm personelin aşağıdakileri bildiğinden emin olun:

Yangın çıkışları ve söndürücülerin önü asla kapatılmamalıdır.

Elektrik dağıtım kutularının yanına boya veya tiner konulamaz. Boş kartonlar/kutular, katalog kutuları, stant malzemeleri ve yanıcı atıklar, stantların arkasında depolanmadan imha edilmelidir. Kutuları depolamak için yer arayan katılımcılar, resmi nakliye şirketi Gruptrans ile görüşerek depolama hizmetinden yararlanabilirler.

K.10.23 SERGİLENEN ÜRÜNLERİN HİJYEN VE TEMİZLİĞİ
Stant sahibi sosyal mesafe önlemlerinin alındığından ve ürünlerin kullanımından sonra tüm ürünlerin silindiğinden/temizlendiğinden emin olmalıdır.

Tüm dokunmatik ekranları ve ürün ekranlarını / tüm simülatörleri veya VR ekipmanlarını sterilize etmesi için bir personelin atanması önerilir.

K.10.24 FORKLİFTLER VE VİNÇLER

(SAHADA YALNIZCA RESMİ NAKLİYE ŞİRKETİ TARAFINDAN TAŞIMA)

Katılımcılar ürün ve ekipmanlarını fuar alanına kendi imkanları ile getirmek zorundadır. Fuar alanın ise Gruptrans vinç ve forklift kullanma yetkisine sahip tek şirkettir.

Başka hiçbir şirket, katılımcı, yüklenici veya acente, fuar merkezi içinde vinç, forklift veya başka herhangi bir kaldırma makinesi çalıştıramaz. Bu kurallar fuarın kurulum ve söküm süresinin güvenli ve sorunsuz çalışmasını sağlamak içindir.

K.10.25 INTERNET OLANAKLARI
Fuar alanında ücretsiz wifi uygulaması mevcuttur.
K.10.26 İŞÇİLER / YARDIMCILAR
Fuar Alanına giriş yapmadan önce Organizatör firmaya bilgi verilmelidir. SGK ve Mesleki Yeterlilik belgelerini İsg servisine ibraz edilmelidir.

Fuar alanında vasıflı veya vasıfsız işçi temini için organizatör firma ile iletişime geçebilirsiniz.

K.10.27 CANLI PERFORMANS-GÖSTERİLER
Fuar esnasında firmanızın özel olarak düzenlemek istediği her türlü toplantı, konferans, panel, yemek, ödül töreni, basın toplantısı vs. gibi etkinlikler için Tureks Ekibine önceden bilgi verilmesi zorunludur. Fuar esnasında planlanan tüm etkinlikler Etkinlik Takvimi’nde ve fuarın bültenlerinde duyurularak desteklenecektir. Ayrıca düzenlenecek etkinliğin organizasyonu için talep edilen destekler Tureks Ekibi tarafından sağlanacaktır.

Her türlü canlı gösteri yapmak isteyen katılımcıların fuardan 1 ay öncesinde

info@tureksfuar.com.tr adresinden gösteri operasyonları ekibiyle iletişime geçmesi gerekmektedir.

K.10.28 CANLI GÖSTERİLER 
Stantlarında müzisyenler, moda şovu modelleri, dansçılar, DJ’ler veya grup oyuncuları gibi herhangi bir canlı eğlence planlayan katılımcılar, organizatörler aracılığıyla bir şovmen izni almalıdır.

Gösterim izni başvurusunun zamanında yapılmaması (fuardan 1 ay öncesine) veya onay verilmeyip gösterinin devam etmesi durumunda, katılımcı uygunsuzluk ücretine tabi olacaktır.

Daha fazla bilgi için lütfen info@tureksfuar.com.tr adresinden gösteri operasyonları ekibiyle iletişime geçin.

K.10.29 KAYIP EŞYA
Kaybolan veya çalınan mal bildirimi, fuar merkezinde bulunan güvenlik ofisine yapılmalıdır. Etkinlik boyunca mülkünüzü korumak için her türlü önlem alınırken, organizatörler ve fuar merkezi, mülkünüzün herhangi kayıp veya hasarından sorumlu tutulamaz.
K.10.30 GÜRÜLTÜ SEVİYELERİ
Katılımcılardan müzik sistemlerinde, görsel-işitsel ekranlarda, amfilerde, videolarda, teşhir makinelerinde, canlı gösterilerde vb. cihazlarda gürültü/ses seviyelerini düşük tutmaları istenir. Ses seviyeleri komşu stantlardaki normal konuşmayı engellememelidir. Fuar salonları içerisinde yayılan aşırı gürültü, ziyaretçinin acil durum anonslarını duymasını engelleyecek seviyede olmamalıdır.

Gürültü seviyesi:

10:00 ile 18:00 arasında maksimum 55dB

K.10.31 AÇILIŞ SERAMONİSİ
Fuar açılışı ilk gün resmi olarak yapılacaktır. Açılış töreni veya herhangi bir merasim olması durumunda katılımcılara önceden bilgi verilmektedir.

Resmi etkinlik açılışlarında VIP alanın önünde sadece önceden yetkilendirilmiş basın mensuplarının bulunmasına izin verilir.

K.10.32 OTOPARK
Otopark kullanımı tüm katılımcılar ve ziyaretçiler için ücretlidir.

Fuar süresince kullanılmak üzere toplu giriş kartı alarak daha uygun hizmet alabilirsiniz.

K.10.33 FOTOĞRAF & VİDEOGRAFİ
Fuar alanında katılımcı firmaların fotoğraf ve video çekimleri için çözüm ortağımız hizmet vermektedir.

Konu ile ilgili talepleriniz için bilgi formları bölümünden talep formunu doldurularak, Tureks Ekibine ulaştırması gerekmektedir.

Kendi fotoğrafçılarını istihdam etmek isteyen katılımcılar, yetkilendirme ve geçişleri ayarlamak için info@tureksfuar.com.tr adresinden operasyon ekibi ile iletişime geçmelidir. İzinsiz fotoğraf veya film çektiği tespit edilenler fuar merkezi dışına çıkarılacaktır.

K.10.34 MESCİD
Fuar alanında kadınlar ve erkekler için mescit bulunmaktadır.
K.10.35 ÇEKİLİŞ VE HEDİYE
Çekiliş veya promosyonun türüne bağlı olarak, özellikle mali sonuçları varsa, Milli Piyango idaresinden özel izin alınması gerekebilir. Gösteri boyunca bir çekiliş veya promosyon yapmak isterseniz, lütfen daha fazla bilgi için organizatörlerle iletişime geçebilirsiniz. info@tureksfuar.com.tr
K.10.36 STANDA YERLEŞME VE TERK İŞLEMLERİ                            
Yerleşim:

• Düz kutular, katılımcı detayları ile açıkça etiketlenmiş kaplar kullanın, örn. şirket adı, salon ve stant no. Vb.

• Gönderiyi almak ve envanteri almak için stantta yeterli personel bulundurun

• Alınan mallardaki herhangi bir tutarsızlığı derhal göndericiye bildirin

• Uygun sigorta kapsamına sahip olduğunuzdan emin olun

• Değerli eşyalarınızı tesis dışında saklayın

Fuar sırasında:

• Çöpe atılacağı için stantların arkasında eşya saklanmasına izin verilmez.

• Standınızı asla gözetimsiz bırakmayın. Numuneler veya evrak çantaları / el çantaları kolayca alınabilir.

• Bilgisayarlar, VCR’ler, projektörler, monitörler ve diğer elektronik cihazlar hırsızlar için caziptir. Her zaman korunmalıdır.

• Tüm güvenlik olaylarını derhal fuar güvenliğine veya organizatörlere bildirin

• Değerli eşyaları site dışında emniyete alın/depolayın

Taşınma:

• Standınızdan alınana kadar eşyalarınızla birlikte kalın

• Standınızı gözetimsiz bırakmayın. Bu yoğun süre boyunca birçok yabancının salonlara erişimi vardır.

Plazma ekranları, bilgisayar ekranlarını veya diğer elektrikli ekipmanları, güvenlik amacıyla ürünü tanımlamayan bilgilerle etiketlenmiş düz kutularda saklayın.

K.10.37 SİGARA POLİTİKASI
Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre fuar salonlarında ve koridorlarında sigara içmek yasaktır. Fuar günlerinin tüm aşamalarında dumansız bir politika uygulayacaktır.

Sadece belirlenmiş alanlarda sigara içilmesine izin verilecektir.

K.10.38 DEPOLAMA
Boş kasa, kutular vb. katılımcı stantlarında veya stant arkalarında muhafaza edilmemelidir. Ürünlerin hızlı bir şekilde imha edilmesini veya fuar sonunda yeniden sevkiyat için gerekli olana kadar saklanmasını sağlamak katılımcının sorumluluğundadır.

Etkinlik sırasında depolamaya ihtiyacınız varsa Gruptrans ile iletişime geçebilirsiniz.

Stantların arkasında depolama kesinlikle yasaktır. Stantların arkasında kalan eşyalar, günlük ana temizlik sırasında derhal bertaraf edilecektir. Kutuları saklamak için yer arayan katılımcılar, Gruptrans depolama hizmetinden yararlanabilirler.

Fuar salonları için kat yükleme ağırlığı m2 başına 1000 kg’dır.

K.10.39 MARKALAR
Fuarda tescilli marka, tasarım veya patent ihlaline izin verilemez.
K.10.40 YÜKSEKLİK SINIRI
Tek kat stand yüksekliği maximum 4.00 m dir.

Çift Kat stand yüksekliği maximum 5.50 m dir.(statik raporu zorunludur)

Fuar alanın da ürün yüksekliği maximum 7.00 m dir.

Bunu aşan herhangi bir öğeniz varsa, lütfen operasyon ekibiyle iletişime geçin:

info@tureksfuar.com.tr

K.10.41 ATIK MALZEMELER
Katılımcılar inşaat ve yıkım sırasında kendi atıklarının uzaklaştırılmasından sorumludur. Standınızın etrafını her zaman temiz tutmanız zorunludur.

Boya kutuları çöp kutularının içine doğrudan atılmamalı ve fuar binasından uzaklaştırılmalıdır.

Terk edilmiş öğelerin kaldırılması ve bertaraf edilmesi için yapılan tüm masraflar, ilgili katılımcı firmaya veya stant firmasına aktarılacaktır.