Otomat Teknolojileri Sektörünün İlk Buluşması VENDEX TURKEY Sektörün Yoğun İlgisi ile Sona Erdi!

Otomat Teknolojileri ve Self Servis Sistemlei sektörünün ilk defa aynı platformda bir araya geldiği VENDEX TURKEY Fuarımızı başarılı bir şekilde tamamladık.

Biz Tureks Uluslararası Fuarcılık olarak fuarların büyük ölçüde ticari platformlar olsa da sosyal sorumluluk değeri taşıması gerektiği inancındayız. Bu nedenle öncelikli hedefimiz ülkemizde vending sektörünün gelişimine ve yapılan çalışmaların uluslararası alanda tanıtılmasına katkı sağlamaktadır.

13 – 15 Şubat tarihlerinde sektörün lider firmalarından oluşan çok sayıda katılımcıyı bir araya getirmiş ve güçlü bir network ortamı yaratmış olmaktan oldukça büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Fuarımız ileriki yıllarda sadece yurtiçi değil yurtdışından da katılımcı ve ziyaretçi alarak Uluslararası bir organizasyona dönüşmesi konusunda gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Fuara katılan her kurum ve kuruluşun maksimum fayda sağlayacağı şekilde çok yönlü olarak planlanmaktadır.

İlk yılında bizimle olan tüm katılımcı firmalarımız, bu buluşmada bize eşlik eden güçlü markalar ve sektör profesyonelleri ile güçlü bir sektörün oluşmasına katkı sağladık. Bu sektör gittikçe büyüyecek ve güçlenecektir.

Nergis ASLAN
Tureks Uluslararası Fuarcılık Genel Müdürü

Ticari Bağlantılar ile Dolu 4 Gün!

Vendex Turkey’i , 8. Eğlence-Etkinlik, Park-Rekreasyon Fuarı ATRAX ile eş zamanlı gerçekleştirerek sektörler arası büyük bir iş potansiyeli ortaya çıkarmayı amaçladık.

Birlikte düzenlenen bu iki fuar katılımcıları arasında çok sayıda ticari iş birliğine ve anlaşmaya imza atıldı. Uluslararası iş platformu olarak konumlandırdığımız VENDEX TURKEY 2020, 3 gün boyunca B2B toplantıların merkezi oldu.

İlk Yılında Binlerce Yerli ve Yabancı Ziyaretçiye Ev Sahipliği Yaptı!

Katılımcı firma stantlarının tamamının ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördüğü fuar, sektör profesyonellerinden yoğun ilgi gördü.  Fuara yerli ziyaretçiler kadar yabancı ziyaretçiler de yoğun katılım sağladı.

Fuar İstatistikleri

Katılımcı Firma Sayısı: 180
Temsil Edilen Marka Sayısı: 
202
Ziyaretçi Sayısı: 18.719
Türkiye: 
17.579
Uluslararası Ziyaretçi:
 1.140
Ziyaretçi Ülke Sayısı: 38

Memnuniyet Anketleri

VENDEX’20 Fuarının katılımcıları açısından değerlendirmelerini tespit etmek amacıyla yaptığımız anketlerin sonuçlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Anketler sonucunda fuarın büyük bir memnuniyet ve başarı ile değerlendirilmesinden dolayı gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Genel memnuniyet Gelecek sene katılım Fuarın beklentileri karşılama düzeyi
Katılacağım : 177 firma
Memnunum : 179 firma Katılmayacağım : 1 firma Beklentilerimi karşıladı : 179 firma
Memnun Değilim : 1 firma Kararsızım : 2 firma Karşılamadı : 1 firma

 

Fuardan nasıl faydalandınız?
Satış bağlantıları yaptım %97 İyi bir tanıtım oldu %96
Katılımcı firmalardan bağlantı sağladım %62 Acente Bayi bağlantısı yaptım %60
Diğer % 52

Basın Raporu

Yazılı Basın Değerlendirme 7 Yazılı Basın Yansımasından
6 Ulusal Yayın – 1 Yerel Yayın
Web Yansımaları 62 Web Haberi
Ulusal Basın Reklam Eş Değeri: 275.075 ₺
Yazılı Basın Toplam Tiraj 125.548
Yazılı Basın Toplam Erişim 434472
TV Değerlendirme 6 TV Kanalında 22 Haber Yansıması
TV Reklam Eş Değeri 842.690 ₺
Yazılı Basın + TV Reklam Eşdeğeri 1.117.765 ₺
* Erişim ve reklam eşdeğeri ölçümleri İnterpress tarafından hesaplanmıştır.

2021 Fuar Kayıtları Başladı

Katılımcı firmalar üzerinden alınan sonuçlara göre %98 Katılımcı ve ziyaretçi memnuniyeti ile sona eren fuarda, katılımcı markalar, kamu kuruluşları ve hizmet verenleri 2021 kayıtlarını oluşturmaya yönelik çalışmalara başladı. Sektörün olumlu geri dönüşleri ile başlayan fuar, başarılı bir şekilde sona erdi.

Gelecek fuar tarihini ajandanıza eklemeyi unutmayın!