İSTANBUL FUAR MERKEZİ ( 4-5-6-7-8.Hall ) Atatürk Havalimanı Karşısı Yeşilköy / İSTANBUL

İstanbul Fuar Merkezi fuar alanlarının en büyük avantajlarından birisi ulaşımın son derece kolay olmasıdır. Fuar alanı İstanbul’un en stratejik yerlerinden birinde yapılmıştır.

icon_metro
 

Metro

Yenikapı – Atatürk Havalimanı metrosunu kullanarak “Dünya Ticaret Merkezi – İstanbul Fuar Merkezi” istasyonunda inip İstanbul Fuar Merkezi’ne gelebilirsiniz.

 

Marmaray

Anadolu yakasından Marmaray ile Yenikapı istasyonuna gelebilir, aktarma yaparak Yenikapı – Havalimanı Metro bağlantısını ile “Dünya Ticaret Merkezi – İstanbul Fuar Merkezi” istasyonunda inip İstanbul Fuar Merkezi’ne gelebilirsiniz.

 

Metrobus

Avcılar – Söğütlüçeşme Metrobüs hattı ile Ataköy – Şirinevler durağına ulaşıp, Havalimanı Metro bağlantısını kullanarak “Dünya Ticaret Merkezi – İstanbul Fuar Merkezi” istasyonunda inip İstanbul Fuar Merkezi’ne gelebilirsiniz.

 

IDO Deniz Otobüsleri

Deniz otobüsü hatlarını kullanarak Yenikapı iskelesine ulaşıp, Yenikapı – Atatürk Havalimanı metro hattı ile kolaylıkla İstanbul Fuar Merkezi’ne gelebilirsiniz.

 

 

İETT Otobüsleri

İETT otobüs bağlantılarını kullanarak şehrin pek çok noktasından kolaylıkla Havalimanı Metrosu istasyonlarına ulaşabilir ve “Dünya Ticaret Merkezi – İstanbul Fuar Merkezi” istasyonunda inip İstanbul Fuar Merkezi’ne gelebilirsiniz.

 

Tramvay

Kabataş-Bağcılar Tramvay hattı ile kolaylıkla Havalimanı Metrosuna ulaşabilir “Dünya Ticaret Merkezi – İstanbul Fuar Merkezi” istasyonunda inip İstanbul Fuar Merkezi’ne gelebilirsiniz.

 

Şehirlerarası Otobüs

Türkiye’nin her noktasından Esenler Otogarına ulaşabilir, kolaylıkla Havalimanı Metrosu’na geçebilir ve “Dünya Ticaret Merkezi – İstanbul Fuar Merkezi” istasyonunda inip İstanbul Fuar Merkezi’ne gelebilirsiniz.

 

Hava Yolu

Türkiye’nin ve Dünyanın her noktasından İstanbul’a her gün düzenlenen binlerce direkt uçuş ile İstanbul Havalimanı’na gelip, her yarım saatte bir kalkan transfer araçları ile İstanbul Fuar Merkezi’ne kolayca ulaşabilirsiniz.

 

İstanbul Havalimanı” ndan Fuara (İFM) nasıl gidilir?

İstanbul Havalimanından, İstanbul Fuar Merkezi’ne gitmek için birden çok ulaşım alternatifi mevcuttur. İstanbul Havalimanından İstanbul Fuar Merkezine HAVAİST otobüsleri ile gidebilirsiniz, taksiye binebilirsiniz , İstanbul Havalimanından araba kiralayarak gidebilirsiniz ya da Metro hattıyla gidebilirsiniz.

HAVAİST Araçları

HAVAİST araçlarında nakit ödeme, İstanbulKart ve kredi kartı ile ödeme imkanı mevcut. Havalimanında İstanbulKart satın alım dolum işlemi yapabileceğiniz büfeler ve otomatlar bulunuyor. İstanbul Havalimanı’ndan çıktığınızda HAVAİST otobüsleri ile hareket ederek Yenibosna/Kuleliye durağında inin. Ardından Yenibosna Metro istasyonuna gidip, metroyla sadece 1 durak giderek İDTM- Dünya Ticaret Merkezi durağında metrodan inin. Bu istasyon çıkışında her 15 dakikada bir kalkan ücretsiz servislerini kullanabilir veya yaklaşık 5 dakika yürüme mesafesinde 4-5-6-7 ve 8. salonlara ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Uçağınız Sabiha Gökçen Havalimanına iniyorsa; karayolu, deniz yolu ve raylı sitemle ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Sabiha Gökçen Havalimanı Kadıköy ve Taksim arasında hizmet veren HAVABUS otobüsleri ile 39.00 ve 52.50ücret karşılığında seyahet edebilirsiniz. Avrupa yakasında Metroya ulaşabileceğiniz bir nokta sonrasında, Metroyu kullanarak “İDTM İstanbul Fuar Merkezi” durağına ulaşabilirsiniz Bu istasyon çıkışında her 15 dakikada bir kalkan ücretsiz servislerini kullanabilir veya yaklaşık 5 dakika yürüme mesafesinde 4-5-6-7 ve .8salonlara ulaşabilirsiniz.

Şehirlerarası Otobüslerle Gelişlerde

İstanbul’a şehirlerarası otobüsle gelişlerde, fuar alanına ulaşımınızın daha kolay olabilmesi için Esenler Otogarı tercih edilmelidir. Esenler Otogarının içindeki metro istasyonundan Atatürk Havalimanı yönüne giden metro’ya binin. Havalimanından bir önceki durak olan “IDTM İstanbul Fuar Merkezi” durağında inmelisiniz. Bu istasyon çıkışında her 15 dakikada bir kalkan ücretsiz servislerini kullanabilir veya yaklaşık 5 dakika yürüme mesafesinde  4-5-6-7 ve .8salonlara ulaşabilirsiniz.